• Slide 1
ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİcankaya.edu.tr
KURUM VİDEOLARININ FARKLI KİŞİLERCE İZLENME SAYISI 364.969

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Önceki Menüye Dön

 • SÖZ

  4 Yıl

 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  Burslu

  2017 : 105419
  2018 : 379

  2018 : 467.345
  2019 : 343.289

  8

 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  %50 İndirimli

  2017 : 402087
  2018 : 557000

  2018 : 252.574
  2019 : 214.753

  36

 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  %25 İndirimli

  2017 : 472279
  2018 : 706000

  2018 : 237.817
  2019 : 219.750

  14

Ben Prof. Dr. Zeynep Karahan USLU. Çankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı olarak görev yapıyorum. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Türkçe eğitim veren ve çağın gereklerini yerine getirecek nitelikte bir eğitim programı ile donanmış, yetkin akademik kadrosuyla öğrencilerinin yetişmesine ve hayata hazırlanmasına en yüksek oranda katkı verebilen bir bölüm olarak konumlandırıldı. Ders programı itibariyle değerlendirecek olursak, bir taraftan teorik donanımlarını güçlü kılarak pratikteki uygulamalarının altyapısının olması gereken üzere gelmesini sağlayan, aynı zamanda da hayata dair bilgilerle donanmış bir pratik boyutu da içeren ders programıyla öğrencilerimize en yetkin bir biçimde sektöre, seçecekleri meslek dallarına ki Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünün iletişim disiplininin önde gelen alanlarından biri olması itibariyle son derece geniş bir meslek profili üzerinden öğrencilerinin seçimlerine katkı sunabildiğini de ifade etmek gerekir. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde bir taraftan reklamcılığın gerektirdiği metin yazmaktan kreatif yönü geliştirmeye dek çok geniş bir perspektifte reklamcılık disipline yönelik dersler veriliyor. Diğer taraftan halkla ilişkiler mesleğinin gerektirdiği ki her ikisi de aynı zamanda bir bilim dalı olarak da çok yetkin ve çağın mesleği ve çağın akademik anlamda çalışma alanlarının başında geliyorlar, sosyal bilimler disiplini içerisinde. Ve böyle baktığımızda halkla ilişkiler açısından da şu anda kamu kuruluşlarından sivil toplum kuruluşlarına ve özel sektörün tamamına yönelik katkı sunabilecek bütün bu alanların iletişim kurma ihtiyaçlarına karşılık gelecek nitelikteki halkla ilişkiler eğitimini de yine teorik anlamda bilgi ile donatıyoruz. Bunun içerisinde sadece halkla ilişkiler anlamı yoktur. Seçmeli derslerimiz ve alan derslerimiz aracılığıyla çoklu alanlardan da öğrencilerimizi besliyoruz ki kendi sektörlerinde çok daha gelişmiş bir birey olarak konumlarını alsınlar.
Bölümümüzün öğrencileri mezun olduklarından itibaren çok geniş, yaygın ve etkin bir meslek grubuna dahil alıyorlar. Şöyle ki: bir taraftan reklam ajansları içerisinde çeşitli pozisyonları elde edebilirler, diğer taraftan firmaların ve kuruluşların reklam departmanlarında çalışabilirler. Pazarlama departmanında çalışabilirler, reklam şirketlerinde çalışabilirler, halkla ilişkiler hizmeti sunan şirketlerin içerisinde görev olarak en yukarıdaki basamaklara kadar çıkabilirler ve kendi işlerini kurabilirler hepsinden önemlisi. Diğer taraftan halkla ilişkiler ayağının üzerinden değerlendirecek olursak siyaset kurumunun içerisindeki iletişim danışmanlığı ihtiyacına karşılık gelebilecek görev alanlarının parçası olmanın yanı sıra Ankara'daki tüm kamu kurumlarında mevcut olan basın ve halkla ilişkiler müşavirliklerinde görev alabilirler, kamu kurumlarının ihtiyacı olan, Ankara ölçekli konuşacak olursak, bütün halkla ilişkiler kampanyalarının dışarıdan danışman olarak hazırlanmasına katkı veren bireyler olarak kendilerini konumlayabilirler ve halkla ilişkiler firmaların içerisinde ifade ettiğim gibi görev alma imkanları var.
İletişim disiplininin gerektirdiği ölçekteki tasarım odaklı çalışmalarda kullanılacak yetkin bilgisayar laboratuvarlarımız mevcut ve ihtiyaca binaen tüm bu laboratuvarları öğrencilerimiz sadece ders içerisinde değil aynı zamanda ders dışı zaman dilimlerinde rahatlıkla kullanarak kendilerini gerek eğitim sürecinde gerek de eğitim sürecinin dışına çıkarak kendi kendilerini geliştrime anlamında kullanma imkanı sahipler.
Öğrencilerimizin tamamının staj yapması zorunlu tutulmaktadır. Böylelikle bu gelişim süreçlerinde herhangi bir öğrencimizin bir diğerinden daha eksik ya da daha geride olması imkanını da ortadan kaldırıyoruz.
Şu ana kadar bize gelen öğrenci geri tepkileri anlamında değerlendirecek olursak herhangi bir zorlukla karşılaştığını ifade eden bir öğrencimizle tanışmadık. İnşallah bütün akademik performansınız boyunca da, uzun yıllar boyunca da bununla karşılaşmayız. Çünkü Çankaya Üniversitesi'ni bir bütün olarak değerlendirdiğimizde, yurtlarından spor salonlarına, sosyal faaliyetlerinden yemek ve rekreasyon alanlarına kadar bir öğrencinin sosyal anlamda arayabileceği bütün unsurlara geniş bir kampüs alanı içerisinde sahip olan bir üniversite.
Ankara Türkiye'nin başkenti. Dolayısıyla pek çok şeyin merkezi: Devletin merkezi, kamunun merkezi, siyasetin merkezi, çok önemli ölçüde ve belli sektörlerde iş dünyasının merkezi. Medyanın Ankara temsilciliklerini düşündüğümüzde İstanbul basınıyla birlikte medyanın merkezi. Ve bütün bu sektörel alanları üst üste koyduğumuzda iletişim sektöründe çalışacak bireyler açısından da merkez konumda bir şehir.
DAHA FAZLASINI GÖRÜNTÜLE

İLETİŞİM FORMU

 • Facebook Link
 • Twitter Link
 • VK Link
 • Telegram Link
 • Instagram Link